Manuālā limfodrenāža un trigerpunktu terapija
30. septembris, 2024.
Priecājamies, ka varam saviem klientiem piedāvāt divus jaunus pakalpojumus - manuālo limfodrenāžu un trigerpunktu terapiju, ko veic sertificēts masieris Sergejs Sosnovskis.
Manuāla limfodrenāža ir īpašs masāžas veids, kas stimulē limfas veidošanos, limfas cirkulāciju un organisma attīrīšanu.
Manuālās limfodrenāžas indikācijas:
- limfatiskā tūska (pēc traumām, kaulu lūzumiem);
- vēnu varikoze;
- taukaudu patoloģija (celulīts);
- sāpju sindroms (fibromialģija);
- mīksto audu reimatiskie traucējumi (bursīts, tendinīts, karpālā kanāla sindroms);
- hroniski iekaisumi (saaukstēšanās, tonsilīts, sinusīts);
- asinsrites traucējumi, vielmaiņas traucējumi, novājināta imunitāte.
Kā notiek manuālās limfodrenāžas procedūra?
Manuālai limfodrenāžai apvienojumā ar elpošanu, relaksāciju, vingrojumiem, ādas kopšanu, veselīgu uzturu un kompresijas terapiju ir izšķiroša nozīme limfatiskās sistēmas darbības traucējumu novēršanā.
Manuālās limfodrenāžas tehnika ietver audu saspiešanu, stiepšanu un pagriešanu ar maigām, ritmiskām kustībām, izmantojot spiedienu un atpūtas fāzi.
Manuālās limfodrenāžas procedūras ilgums:
- kakla un plecu manuālā limfodrenāža - 30 min.;
- roku manuālā limfodrenāža - 45 min.;
- kāju manuālā limfodrenāža - 45 min.;
- muguras manuālā limfodrenāža - 60 min.;
- muguras jostas daļas un gluteālās zonas manuālā limfodrenāža - 30 min.;
- visa kermeņa manuālās limfodrenāžas procedūra - 90 min.
Manuālās limfodrenāžas iedarbība:
- lokālā iedarbība - paaugstina intersticiālo spiedienu, novērš šķidruma uzkrāšanos audos. Veicina šķidruma pārvietošanos uz limfkapilāriem, limfas veidošanos. Stimulē limfmezglu darbību, pastiprina limfocītu dalīšanos un pārvietošanos. Uzlabo šūnu piesātinājumu ar skābekli, barības vielām, veicina šūnu atjaunošanos. Paātrina asins plūsmu virspusējās un dziļajās vēnās.
- vispārējā iedarbība - uzlabo limfas cirkulāciju, filtrē limfu, attīra organismu, uzlabo vielmaiņu, mazina limfatisko tūsku (izņemot sirds, nieru). Mazina stresu, trauksmi, Novērš elpas trūkumu, miega traucējumus, aktivizē asinsriti, normalizē asinsspiedienu, Mazina sāpes, spazmas, uzlabo ādas stāvokli, mazina zilumus, rētas, strijas, regulē ķermeņa svaru, aizkavē organisma novecošanās procesus, uzlabo imunitāti.
Trigerpunku terapija
Miofasciālie trigerpunkti ir mazi kontrakcijas mezgli, kuri attīstās muskulī, kad tas ir savainots vai tam ir bijusi parāk liela slodze.
Trigerpunku terapijas procedūru veic, kad ir savilkti vai vāji muskuļi, piemēram, augšējā krusteniskā sindroma gadījumā, ja ir sasprindzinātas m.trapezius augšējās šķiedras, saīsināts mm.pectoralis major et minor, vājas m.trapezius vidējās un apakšējās šķiedras. Trigeri var būt gan sasprindzinātos muskuļos, gan vājos muskuļos.
Kā notiek trigerpunktu terapijas procedūra?
Trigerpunktu terapijas procedūru veic kopā ar klasisko ārstniecisko masāžu. Sākumā iesilda ķermeņi, veic klasisko ārstniecisko masāžu, pēc tam trigerpunktu terapiju. Noslēdz procedūru ar vieglām nepārtrauktām vibrācijas un glaudīšanas kustībām.
Trigerpunktu terapijas procedūra ieteicama sportistiem, cilvēkiem ar miofasciālam sāpem, cilvēkiem ar savilktiem un vājiem muskuļiem.
Trigerpunktu terapijas procedūras iedarbība
Savilkti muskuļi atslabinās, vāja muskulatūra sāk izpildīt savas funkcijas. Ķerrmeņa muskulatūra atrodas līdzsvarā.