Sejas ovāla stratēģija: dubultzods

Pazodes pilnīgums jeb, vienkāršāk sakot, dubultzods būtiski maina sejas ovāla aprises, tāpēc estētiskās medicīnas klīnikas "4.dimensija " dermatoloģe, docente, Dr. med. Māra Rone-Kupfere, žurnālam Pērle atklāj efektīvākos risinājumus pazodes pilnīguma korekcijai.

Kompleksa pieeja

Sejas apakšējās trešdaļas jeb ovāla izmaiņas bieži ir cieši saistītas ar dubultzoda problēmu. Patiesībā šī anatomiskā zona ir vesela un nedalāma vienība, kas noveco vienlaikus, tāpēc speciālisti vienmēr piedāvā izskatīt un risināt šīs problēmas kompleksi.

Ar ko sākt?

Katrai pazodei un ovālam ir savas nianses, tāpēc vispirms nepieciešama ārsta, estētiskās medicīnas speciālista, konsultācija, lai saprastu, kādai tehnoloģijai konkrētais dubultzods kvalificējas. Ņemot vērā individuālās anatomiskās īpatnības – ādas, muskuļu, taukaudu, saišu stāvokļa un citus faktorus –, speciālists iesaka piemērotāko korekcijas metodi.

Tehnoloģiju izvēlē būtiski svarīgs ir sievišķo hormonu stāvoklis – speciālistam jāzina, vai sievietei vēl norit cikls vai tiek lietota hormonaizvietojošā terapija (HAT). Visgrūtāk panākt uzlabojumu tām, kuras nevēlas iejaukties savu hormonu dabā, jo estrogēnu un to receptoru trūkums būtiski var ietekmēt audu atbildes reakciju uz tehnoloģiju iedarbību vēlamā rezultāta izteiktības un noturības izpratnē.

Būtu jāņem vērā, ka arī augstas enerģijas tehnoloģijas un injekcijas sievietēm 50+ vecumā sejas apakšējā trešdaļā nereti varēs nodrošināt vai nu nelielu, vai vidēju uzlabojumu.

Dubultzoda taukus šķīdinošās injekcijas

ASV un Kanādā jau sen ir populāra metode, kas beidzot atļauta arī Eiropā, – dubultzoda tauku spilvena likvidēšana ar Belkyra injekcijām. To sastāvā ir ķīmisks ferments, līdzīgs žultsskābei, kas ir žultsvados mūsu kuņģa un zarnu traktā. Fermentu pēc noteiktas shēmas injicē dubultzoda tauku spilvenā, kur tas sagrauj samilzušo tauku šūnu apvalkus. Tauku šūnas pakāpeniski sabrūk un pašas uzsūcas. Tādējādi pazodes apjoms pakāpeniski samazinās un izzūd. Tauku šūnas vairs neatjaunojas, tāpēc efekts ir paliekošs, gluži kā pēc ķirurģiskas operācijas. Ja vien šī metode konkrētajā situācijā ir piemērota, tas ir vienkāršs risinājums, kā uzlabot dubultzodu bez ķirurģiskas iejaukšanās – pietiekami ātri, efektīvi, uz visu mūžu.

Atbalsta grupa – hialuronskābes injekcijas

Kad dubultzods ir samazināts vai likvidēts, tālāk iespējams ķerties pie injekcijām, ar ko var veidot ovāla kontūru. Tam izmanto ilgtspējīgas darbības hialuronskābes injekcijas, ko tautā dēvē par filleriem. Tās injicē noteiktos punktos uz sejas kaula bedrītēm, lai uzstutētu ovālu. Tas ir līdzīgi kā ābelei – ja zars liecas lejup un grasās lūzt, mēs noteiktās vietās paliekam stutes. Pēc tāda paša principa uzstutē ovālu. Efekts ir pietiekami ilgs – apmēram gadu un ilgāk.

Kalsnākām sievietēm un tām, kam ir normāls ķermeņa masas indekss, efekts ir noturīgāks. Ja ķermeņa masas indekss ir liels, jārēķinās, ka audi ir pārāk smagi un tos ir grūti pacelt un noturēt uz stutēm.

Augstas enerģijas tehnoloģijas – pievelk un nostiprina

Daļai sieviešu ir labi piemērotas augstas enerģijas tehnoloģijas – radiofrekvence, ko kombinē ar adatām, un lāzerterapija. Šīs tehnoloģijas ādā iedarbojas pietiekami dziļi. Sejas mīkstie audi un āda ir piestiprināti pie sejas skeleta ar mīksto audu jeb saišu kompleksu. Gadu gaitā šīs saites pakļaujas gravitācijai, tās nolietojas un vienkārši izstaipās kā vecas gumijas. Ja šīs saites un mīkstos audus nevaram nekādi savilkt ciešāk, tad, arī pazodes un ovāla ādas kompleksu savelkot, ilgstoši grūti saglabāt rezultātu.

Pasaulē populārākā tehnoloģija šādu estētisko un ādas medicīnisko problēmu risināšanai dažādos ādas līmeņos ir mikroadatu radiofrekvence.

Tā, sākot no ādas dziļākiem slāņiem, savelk ādu, lēnām virzoties uz ādas virskārtu, – gluži kā steplers pakāpeniski sakniedē ādu visos tās slāņos, radot zonas, kur ādā fizioloģiski veidojas jaunas šūnas, kolagēns un elastīgie audi. Šī procedūra nodrošina veco, izstaipīto audu kompaktizēšanos. Procedūrai ir ilgtermiņa atjaunojoša iedarbība, tāpēc labāko rezultātu var gaidīt pēc mēneša, diviem vai trim. Vizuāli ir redzams, kā ovāls pakāpeniski paceļas un izlīdzinās. Šīs tehnoloģijas var kombinēt ar citām metodēm. Tās var apvienot gan ar Belkyra injekcijām, gan filleriem, gan citām ādas kvalitāti uzlabojošām metodēm.

Obligātie mājasdarbi

Lai pēc iespējas ilgāk saglabātu procedūrās iegūto efektu, ir daudz profilaktisku mājasdarbu, kas tiešām regulāri jāpilda. Ir pareizi jāēd, jāsporto, jācenšas uzturēt hormonu līmeni, kad tas sāk mainīties. Nav tā, ka, neko savā labā nedarot, reizi gadā var sašūt ovālu ar radiofrekvenci un cerēt uz lielisku rezultātu.

Plastiskā ķirurģija

Pazodes tauku polstera likvidēšanai dažkārt veic liposakciju jeb tauku atsūkšanu. Tomēr visbiežāk pazodes deformāciju rada dziļāko audu noslīdējums, ko izraisa kakla muskuļa (Platysma) atslābums. Gravitācijas un gadu ietekmē tas vienkārši izstiepjas. Lai paceltu šo noslīdējumu, ir jāveic ķirurģiska operācija, jo ar citām metodēm šīs izmaiņas likvidēt nevar.

 

Pilns raksts lasāms žurnāla "Pērle" jaunākajā numurā.