Rozācija rada diskomfortu?

Projekta dalībniecēm jautājām, vai fiziska slodze ietekmē rozācijas pastiprināšanos, kā arī aicinājām dakteri Milēnu Jakubu dalīties informācijā par tēmu “Rozācija un fiziska slodze”.
 
Milena Jakuba stāsta: “Pacientiem ar rozāciju nav ieteicama intensīva fiziska slodze ar lielu piepūli. Vingrošana var izraisīt sejas apsārtumu un niezošu ādu - galvenos rozācijas simptomus, jo tā paaugstina ķermeņa temperatūru. Bet tas nenozīmē, ka sports pilnīgi ir aizliegts. Tieši otrādāk! Tiek rekomendēts sportot ar zemu vai vidēju intensitāti. Kā labu variantu varu rekomendēt jogu vai pilates, jo tas arī labi palīdz tikt galā ar stresu - vēl vienu rozācijas paasinājuma faktoru.“
 
Projekta dalībnieces atzīst, ka fiziska slodze pastiprina rozācijas izpausmes, radot nepatīkamas sajūtas un izteiktu sārtumu vaigos, tādēļ lielākai daļai no dalībniecēm ir nācies pāriet uz mierīgākām sporta aktivitātēm.
Dace (48 gadi) un Jolanta (51 gads) stāsta, ka sejas apsārtums, kas rodas no fiziskas slodzes, nav tik traucējošs kā tās sajūtas, kas rodas no citiem rozāciju pastiprinošiem faktoriem.
 
Dace (48 gadi): “Man ir sporta zāles abonements. Nodarbības ir intensīvas un, protams, to laikā seja paliek ļoti sārta, bet tāda tā paliek arī citām nodarbības dalībniecēm.  Mana sejas āda saglabā sārtumu vēl kādu laiku pēc nodarbības. Kad apsārtums pazūd, viss ir atkal kā iepriekš, tāpēc nevaru teikt, ka rozācija pastiprinās no sporta nodarbībām. Vasarā, kad ir karsts, reakcija ir izteiktāka un ilgstošāk nepāriet apsārtums.”
 
Jolanta (51 gads) stāsta, ka sporta aktivitātes, neraugoties uz sejas apsārtumu, rada pozitīvas emocijas, tādēļ no tām neatsakās: “Veicot sportiskās aktivitātes, ja tas tiek darīts ar atdevi, seja vienmēr reaģē pirmā. Jo augstākas intensitātes aktivitātes, jo sārtāka kļūst seja, un atgūstas pēc ilgāka laika. Bet šī ir vienīgā reize, kad sejas apsārtums netraucē, jo pēc fiziska darba vai sportiskām aktivitātēm vienmēr ir gandarījuma sajūta:).“
 
Karina (35 gadi) piebalso, sakot, ka no augstas intensitātes nodarbībām neatsakās: “Ja fiziska slodze ir liela, protams, sarkana seja būs, taču vajag nodarboties ar sportu, lai organisms labāk justos!”

 

Vairāk lasi portālā rozacija.lv