Nedrīkst notievēt strauji

Ja kādai parādījusies apņemšanās un laiks saņemt sevi stingrāk grožos, lai zaudētu svaru, jāatceras ka notievēšanai līdzi mēdz nākt arī problēma – āda zaudē tonusu. Apzinām iespējas, kā to atkal padarīt tvirtāku. Skaidro ''4.Dimensija'' dermatoloģe Sandra Vizule 
 
Ne velti speciālisti iesaka: nedrīkst notievēt strauji – ne vairāk par kilogramu mēnesī, ideālā variantā – 500 gramus mēnesī.
 
Ja novājēsi straujāk, āda anatomiski nespēs pielāgoties, un novājēšana var beigties ar nelielu šoku – svars samazinājies, bet āda palikusi tā pati vecā un pat nedomā smuki piegult augumam. Ja nu tā ir sanācis, nevajadzētu uzreiz mest plinti krūmos, koncentrējoties tikai uz to, kā ar apģērba palīdzību netīkamās zonas nomaskēt. Pirmām kārtām, protams, jāpievēršas fiziskajām aktivitātēm – tās ne tikai sadedzina uzkrātās tauku šūnas, bet arī audzē muskuļu masu, veidojot pievilcīgāku auguma reljefu. Un ir arī citi veidi, kā atgūt labu ādas izskatu.
 
Gadiem tomēr ir nozīme
  • Līdz 35 gadu vecumam mēs bezrūpīgi varam atļauties zaudēt līdz pat 10 kilogramiem svara, par ādas tvirtumu īpaši neuztraucoties – formas atgūšanai pietiek tikai ar krēmu. «Ārēji lietojamās vielas var stimulēt tikai mūsu organisma dabiskos procesus – aktivizēt fibroblasta šūnas, kas piedalās kolagēna, elastīgo šķiedru veidošanā, palīdzot ātrāk atjaunoties ādas virskārtai,» skaidro dermatoloģe Sandra Vizule. «Ādas atonija (ļenganums) mazinās un āda izlīdzinās, kad tā atgriežas savā ierastajā stāvoklī, un tas notiek ne ātrāk kā trīs mēnešu laikā.
  • Pēc 35 gadu vecuma ar krēmiem vien diemžēl nepietiek – ja ir mērķtiecīgi uzsākta novājēšanas programma, jau no pirmās nedēļas svarīgi parūpēties arī par ādas tonusu.
  • Tuvojoties 50 gadu slieksnim, mainās arī hormonālais fons, audu elastība, tāpat kā dzīšanas procesi, samazinās par 60 procentiem, un tas nozīmē, ka krietni mazākos apjomos tiek producēts kolagēns, elastīns, kas nepieciešams, lai mūsu āda, locītavas, saistaudu kapsulas varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Tad nu ieteicams palīgos ņemt ko nopietnāku – modernās aparāttehnoloģijas.
Tās iedarbojas gan uz ādas virskārtu, gan tauku slāni, gan uz muskuļu tonusu. Labus rezultātus dažkārt var panākt jau vienas procedūras laikā, tomēr ar vienu reizi būs par maz – ieteicamais kurss ir vismaz 10 reizes. «Katrai šādai procedūrai būtu jādod reāls rezultāts vismaz pēc otrās reizes. Ja rezultāta nav, metode ir jāmaina. Tāpēc visdrošāk doties pie speciālista uz konsultāciju, lai saņemtu konkrētus ieteikumus. Iespējams, būs vajadzīgs komplekss risinājums, kas ietvers sevī gan aparātprocedūras, gan masāžas, gan fiziskās aktivitātes,» stāsta Sandra Vizule.
 
«Protams, procedūras, izmantojot modernās aparāttehnoloģijas, nav lēts prieks, bet daudzos gadījumos tiešām ir vērts tievējot tās pielietot. Sievietes nereti daudz laika un enerģijas velta, lai uzlabotu savu problēmzonu izskatu – vēlas panākt, lai augšstilbi būtu slaidāki, grib atbrīvoties no dubultzoda vai riepiņas uz vēdera, taču, pat ieturot stingras diētas, problēmzonās nekas nemainās. Aparāttehnoloģijas veiksmīgi palīdz šīs problēmas risināt.» 
 
«Paralēli procedūrām sava organisma labā daudz varam darīt arī pašas mājas apstākļos.Piemēram, divas reizes dienā uz problēmzonām uzklāt sildošu krēmu. Pirms to darīt, vajadzētu ādu pamasēt ar frotē cimdiņu, lai tā kļūst viegli sārta. Iedarbīgi ir arī krēmi ar aļģēm. Tikai svarīgi atcerēties – ja runa ir par mājas procedūrām, atslēgas vārds ir regularitāte,» uzsver Sandra Vizule.
 
Un, protams, kustības.
 
Vislabākā būtu individuāla vingrošana, jo katra pareizi veikta kustība organismā palaiž kompleksu reakciju, kā rezultātā uzlabojas apasiņošana, aktīvāk sāk dalīties šūnas un audi reāli kļūst jaunāki un elastīgāki. Mēs jau neko nevaram izveidot mākslīgi – aparātu procedūras, masāžas, krēmi, vingrojumi – tas viss tikai stimulē tās labās lietas, kas dotas no dabas, pēc tam organisms darbojas pats, un rezultātā ir jūtami uzlabojumi.
  • Svarīgi! Neaizmirsti vienmēr pēc ūdens procedūrām ādu pabarot!
  • Svarīgi atcerēties – ja pati veiksi procedūras mājas apstākļos, atslēgas vārds ir regularitāte.

Vairāk lasiet žurnāla ''Ieva'' 2020.gada novembra izdevumā