Matu skrubis

Nez vai ikdienā aizdomājamies par to, ka uz galvas ādas, tāpat kā citviet uz ādas, sakrājas veco ādas šūnu daļiņas, bet matu folikulu atverēs – tauku un keratīna korķīši, skaidro Estētiskās medicīnas centrs ''4.Dimensija'' dermatoloģe, triholoģe Sandra Vizule

Tāpēc arī galvas ādu (tāpat kā sejas un ķermeņa ādu) vajag regulāri attīrīt ar skrubi vai pīlingu. Tie attīrīs no vecajām šūnām, liekā tauku sebuma, netīrumiem, putekļiem un lietotās matu kosmētikas piesārņojuma.

 
Rezultātā uzlabosies ādas elpošana, apasiņošana, stimulējot matu folikulu apgādi ar skābekli un barības vielām, kas sekmē matu augšanu.
 
Kā darīt?
 
  • Vari izmantot kosmētikas ražotāju piedāvātos skrubjus un pīlingus, kas paredzēti tieši galvas ādas kopšanai (tos var iegādāties arī aptiekā).
 
Attīrīšanu veic reizi nedēļā, sausai galvas ādai – reizi divās nedēļās.
 
Līdzekli viegli iemasē tikai galvas ādā pirms matu mazgāšanas, paturi 5–10 minūtes, tad izmazgā matus kā parasti.
 
  • Vari pati pagatavot attīrošu līdzekli no smalki samalta sāls vai sodas (1 tējk.), ko samaisi ar kādu krēmveida konsistences produktu – jogurtu, kefīru vai krējumu.
 
Labs pīlinga līdzeklis sanāk no 5 % dabīgā etiķa (ābolu, vīna), ko atšķaidi 1:3 ar vārītu ūdeni. Etiķim piemīt arī antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība.
 
Vairāk lasiet žurnāla ''100 Labi padomi'' 2021. gada februāra izdevumā