Man aug ūsiņas...

 

Metodes, kā cīnīties ar nevēlamajiem matiņiem ir dažādas, atliek vien izvēlēties sev piemērotāko. Tāpat kā katrai sievietei ir savs stāsts, kāpēc izveidojies liekais apmatojums, arī ārsta ieteikumi būs atšķirīgi. Konsultē "Veselības centrs 4" estētiskās medicīnas klīnika "4. Dimensija" dermatoloģe, kosmetoloģe un triholoģe Dr. Sandra Vizule.

 

Hipertrihoze - ģenētiski noteikts apmatojuma tips, kas nav atkarīgs no hormoniem. Tā sekas ir vieglāk novēršamas, jo matiņi parasti ir pūkveida un tos izdodas iznīcināt ar lāzerepilācijas palīdzību. Taču, ja organismā ir hormonālas izmaiņas, tās jāārstē.

 
- Vari matiņus droši apgriezt ar šķērēm – pat, ja vecmāmiņa tevi ir sabaidījusi, teikdama, ka to nekādā gadījumā nedrīkst darīt. Manuprāt, tā ir vispieņemamākā metode, kas nenodarīs nekādu ļaunumu, tikai – kamēr ataugs, tie būs asāki.
 
- Ja apmatojums nav ļoti izteikts, mata sīpoliņu novājinās vaksācija. Pēc tās jālieto līdzeklis, kas novērš ādas kairinājumu, lai matiņi neieaugtu. 
 
- Ja tev nav ļoti jutīga āda, vari lietot depilācijas krēmu, pēc tam uzklājot nomierinošu līdzekli. Tas gan vairāk piemērots gaišmatēm, jo tad ataugušie matiņi ilgāk nebūs redzami.
 
- Arvien biežāk kosmetoloģes sūta savas klientes uz lāzerepilāciju – it īpaši, ja matiņi ieaug. Procedūras laikā jūtams viegls siltums un kņudināšana, kā arī vienlaikus atvēsinoša gaisa plūsma. Rodas neliels apsārtums. Apkārt matiņa folikulam veidojas neliela tūska, kas pēc dažām stundām pazūd. Pāris nedēļas pēc lāzerepilācijas daļa matu izkrīt ar visu sakni, ataug lēnāk un kļūst arvien mīkstāki. Lāzerepilācija labi palīdz pat tad, ja hormoni vēl nav pilnībā saregulēti. Pašlaik ar mūsdienīgu lāzeru, veicot procedūras ar 4–6 nedēļu intervālu, apmatojumu gada vai pusotra laikā izdodas likvidēt pilnībā. Pat vienai reizei var būt rezultāts – mati ataugs lēnāk un mazāk. 
 
- Nav peļama arī fotoepilācija. Iedarbības princips ir līdzīgs lāzeram – caur mata stiebra tumšo punktiņu zemādā mata matrice saņem enerģiju, kas termofotoefekta ietekmē vairs nefunkcionē pilnvērtīgi, un daļa matu šajā vietā vairs neataug. 
 
Visu rakstu lasiet žurnālā "Ievas Veselība".