Lielākoties tieši pavasaris ir laiks, kad kļūstam fiziski aktīvāki

Ko tur daudz – lielākoties tieši pavasaris ir laiks, kad kļūstam fiziski aktīvāki. Tas priecē katru ķermeņa šūnu. Jā, arī āda laimē sāk starot. Stāsta Estētiskās medicīnas centrs ''4.Dimensija'' dermatoloģe un dietoloģe Lāsma Kalnbērza

 
Fiziskā aktivitāte svaigā gaisā būtiski paātrina vielmaiņu. Limfātiskā un asinsrites sistēma aktīvāk nodrošina vielu cirkulāciju organismā – gan uzsūkšanos, gan liekā izvadīšanu un organisma attīrīšanu. Tā ietekmē būtiski uzlabojas ādas stāvoklis un izskats, tomēr tās labsajūtai ir daži svarīgi ieteikumi.

 

NOMAINI KOSMĒTIKU!
 
Ir svarīgi atcerēties par lūpām – vēsā un vējainā laikā aizsargājošs lūpu balzams palīdzēs novērst nepatīkamo lobīšanos un plaisāšanu. Ādas kopšanai un aizsardzībai var izmantot dabīgas augu eļļas (avokado, vīnogu kauliņu, sezama, kokosriekstu) un augu sviestus (šī, kakao). Tos var meklēt arī ādas kopšanas līdzekļu sastāvā.
 
SAULES FAKTORS
 
Nenovērtē par zemu saules UVA un UVB starojumu, tas ir īpaši svarīgi, ja āda ir gaiša un jutīga. Seja saules iedarbībai parasti ir pakļauta visvairāk. Lai pasargātu ādu no dažādiem nevēlamiem veidojumiem, kā arī krunciņu profilaksei ieteicams seju īpaši sargāt no spēcīgas un ilgstošas saules iedarbības. Tas nozīmē – jālieto dienas krēms ar saules aizsargfaktoru SPF 15 pavisam vieglai aizsardzībai, spēcīgā saulē – SPF 50+, kā arī jānēsā saules aizsargcepure ar platām malām.
 
NOMET ZIEMAS ĀDU!
 
Pīlings jeb ādas attīrīšana no atmirušajām šūnām, kas sakrājušās ādas virskārtā, var ievērojami palīdzēt pavasarī atjaunot ādas izskatu. Tomēr skābes, kas atrodamas pīlingu sastāvā, var padarīt ādu jutīgāku uz saules iedarbību un veicināt pastiprinātas pigmentācijas veidošanos. Pavasarī pīlinga procedūras ieteicams veikt ļoti saudzīgi, tikai vakaros un ne biežāk kā reizi 7–10 dienās. Ļoti noderīga var būt ādas sausā masāža. Sausās masāžas birstītes nolobīs atmirušās šūnas ādas virskārtā, veicinās arī asins un limfas cirkulāciju – uzlabos ādas apasiņošanu un vielmaiņu.
 
UZŅEM VITAMĪNUS!
 
Ir svarīgi sekot līdzi D vitamīna līmenim asinīs, un to ieteicams lietot arī saulainajā periodā, ja nepieciešams.
 
D vitamīnam ir būtiska nozīme dažādos procesos organismā, īpaši imūnās sistēmas darbībā.
 
Lai būtu vesela un skaista āda, ieteicams vairāk uzturā iekļaut svaigus zaļumus, dārzeņus, augļus un ogas.
 
DZER ŪDENI!
 
Jau zināmais noteikums joprojām spēkā – pieaugušam cilvēkam jāizdzer divi litri ūdens dienā, intensīvas fiziskas slodzes laikā – krietni vairāk. Ādā no uzņemtā ūdens veidojas dabīgais mitrinošais faktors, kas ir ādas galvenais mitrinātājs. Ūdens nāks par labu gan izskatam, gan veselībai kopumā.
 
PIETIEKAMI IZGULIES!
 
Ir būtiski nepārēsties – īpaši vēlu vakarā.
 
Tas nelabvēlīgi ietekmēs miegu un radīs lieku slodzi ķermenim. Tieši šajā atslodzes posmā notiek visefektīvākā ādas atjaunošanās.

 

Vairāk lasiet žurnāla "Ej!" 2021. gada marta izdevumā