Lidmašīnas gaiss sejas ādai nepatīk!

Ja dodies komandējumā, ceļojumā vai atvaļinājumā uz siltajām zemēm ar lidmašīnu, kosmētikas maciņu ņem līdzi rokas bagāžā. Tev to noteikti vajadzēs pa ceļam.

Lidmašīnā kā tuksnesī
Klimata apstākļi lidmašīnā ir līdzīgi Sahāras tuksnesim, jo mitruma Līmenis gaisā ir tikai 10% ierasto 60% vietā. Turklāt kondicionētājā gaisā ir samazināts skābekļa daudzums, uz ādas un elpceļos nonāk neredzami sadzīves putekļi, ko rada metāls, plastmasa un sintētiskie materiāli. To sastāvā ir daudz brīvo radikāļu, kas grauj mūsu organisma šūnu sieniņas un paātrina ādas novecošanu. īpaši kaprīzi reaģē uz pārmaiņām jutīga āda.

PADOMS: Lai mazinātu ādai diskomfortu lidojuma laikā, ieteicams dienu pirms lidojuma dzert daudz šķidruma, ēst svaigus augļus un dārzeņus, bet sejas un ķermeņa ādu palutināt ar dziļi mitrinošu kosmētiku. Dienā, kad dodies ceļā, lieto pēc iespējas mazāk dekoratīvās kosmētikas, kontaktlēcu vietā izvēlies brilles, lieto dezodorantu - antiperspirantu, lai nav jācīnās ar pastiprinātu svīšanu.

Lido tuvu, lido tālu
Labi koptai ādai īss 2-3 stundu lidojums īpaši nekaitē. Jutīgu ādu pirms iekāpšanas lidmašīnā dāmu istabā ieteicams attīrīt no kosmētikas un putekļiem, Lai tā spēj brīvi elpot. Atsvaidzini seju, kaklu un dekoltē zonu ar izsmidzināmo ūdeni (dari to arī lidojuma laikā, lai uzturētu ādas mitrumu) un uzklāj krēmu jutīgai sejas ādai.

PADOMS: aizver ventilatoru, lai tas nepūš tev tieši virsū, pat ja šķiet, ka netraucē. Tas izsausina ne tikai sejas ādu, bet arī matus un var pat izraisīt nervu iekaisumu.

Ja lidojums ilgst vairāk nekā trīs stundas, ādas stāvoklis var pasliktināties, īpaši tad, ja tā ir jutīga un alerģiska. Pirms lidojuma dāmu istabā attīri seju, atsvaidzinies ar izsmidzināmo ūdeni un lieto ļoti vieglu jutīgai, kuperozai ādai paredzētu sejas krēmu vai fluīdu, tas aizsargās ādu no piesārņojuma un brīvajiem radikāļiem. Sausu un jutīgu ādu lidojuma laikā attīri un atsvaidzini ar izsmidzināmu mitrinātāju. Lieto to arī uz rokām, jo itin viss, arī dezinficējošās salvetes, ko lieto pirms ēšanas un pēc, sausina roku ādu. Ja ir sausa, velkoša sajūta, mitrinošu krēmu, serumu vai fluīdu var uzklāt atkārtoti. Lieto mitrinošu lūpu balzamu. Lai galapunktā āda izskatītos nevainojami, vari uzlikt vienreizlietojamo sejas masku - salveti. Lai uzturētu mitruma līmeni no iekšpuses, dzer tīru ūdeni, zāļu vai zaļo tēju, der arī glāze laba sarkanvīna - tas darbojas arī kā tioksidants. Vari ēst augļus, dārzeņus vai zaļos salātus.

Ja acis kļūst sausas un grauž, lieto mākslīgās asaras, lai acu zona neapsarkst un nesāk niezēt. Ideāls glābiņš pret acu tūsku un sagurumu ir gatavās acu maskas - vienreiz lietojamās plāksnītes. Tās ir piesūcinātas ar vērtīgām vielām un mitrumu, kas perfekti atsvaidzina acu zonas izskatu. Kad esi atpakaļ uz zemes, pēc iespējas ātrāk notīri lidmašīnas putekļus no sejas, īpaši tad, ja āda ir jutīga un kaprīza. Pēc tam lutini ādu ar intensīvi mitrinošu kosmētiku un lieto nakts krēmus, maskas.

IDEĀLS KOSMĒTIKAS MACIŅA KOMPLEKTS: micelārais vai cits attīrošs ūdens, vates plāksnītes un/vai mitrās salvetes, izsmidzināms mitrinātājs sejai, krēms/serums/fluīds jutīgai sejas ādai, želeja vai maigs krēms acu zonai, vienreizējās mitrinošās plāksnītes/maska acīm un salvešu maska sejai, mitrinošs līdzeklis lūpām, želeja vai sprejs kājām, mākslīgās asaras.

PADOMS: Lidmašīnā akcents jāliek uz līdzekļiem jutīgai ādai, bet pirms lidojuma un pēc tā - uz dziļi mitrinošajiem.

Visu rakstu lasiet žurnāla "Pērle" oktobra numurā. Konsultēja estētiskās medicīnas klīnika "4.Dimensija" dermatoloģe, kosmetoloģe un triholoģe Sandra Vizule.