Ko darīt? Izkrīt mati


 
Ir svarīgi doties pie ārsta laikus un atklāt matu izkrišanas iemeslu, lai varētu novērst cēloni, apturēt matu izkrišanu un pēc iespējas nodrošināt matu ataugšanu.
 
IEMESLI.
Dzīves laikā ar matu izkrišanu sastopas gandrīz katrs. Īslaicīga matu izkrišana var sākties pēc vīrusu slimībām, antibiotiku lietošanas vai pārciestas operācijas. Ilgstoša matu izkrišana var būt saistīta ar hroniskām slimībām, dzelzs deficītu, ieilgušu stresu, kā arī specifiskām imūnās sistēmas slimībām un ģenētiku. Visos gadījumos ir lielāks vai mazāks matu zudums, tie kļūst plāni, bet smagākajos gadījumos mati var pazust pavisam. Nevajadzētu iesmērēt galvas ādu ar sīpolu sulu vai ieliet matos eļļu, jo nopietnos matu izkrišanas gadījumos tas nelīdzēs, varbūt pat kaitēs un veicinās to, tādēļ vienmēr, kad notiek matu izkrišana, ir svarīgi atklāt tās iemeslu, lai varētu novērst cēloni, apturēt matu izkrišanu un pēc iespējas nodrošināt matu ataugšanu.
 
AR KO SĀKT?
Ir svarīgi matu veselības problēmu gadījumā vienmēr laikus doties pie ārsta, jo tikai speciālists precīzi noteiks diagnozi un ieteiks individuāli piemērotāko terapiju. Pašlaik pasaulē izmanto dažādas metodes, kas palīdz atgūt matus, to apjomu – no medikamentozas terapijas līdz pat matu transplantācijai vai implantu procedūrām, kā arī mezenhimālo cilmes šūnu terapijai. Jāsāk no vispārējā veselības stāvokļa pārbaudes, lai pārliecinātos, vai nav dzelzs deficīta anēmijas, D vitamīna trūkuma, vairogdziedzera disfunkcijas, olnīcu un virsnieru disfunkcijas, vitamīnu un aminoskābju nepietiekamības.
 
Lai ārstēšana būtu veiksmīga, jānovērš un jākompensē šīs izmaiņas.
 
Visu rakstu lasiet 2019. gada Euroaptiekas rudens/ziemas katalogā.
Konsultē estētiskās medicīnas klīnikas ''4.Dimensija'' dermatoloģe, triholoģe Sandra Vizule.