Kāpēc ziemā parādās izsitumi?

Atsevišķos gadījumos patiešām no aukstuma var būt nepatīkama reakcija, kas izpaužas kā nātrenes tipa izsitumi, pauž Estētiskās medicīnas centrs ''4. Dimensija'' alergoloģe Signe Puriņa.

''Ir aukstuma nātrene, ko medicīniski pareizi sauc par aukstuma urtikāriju. Izejot ārā vēsākā laikā, uz atklātajām ķermeņa daļām vai tām, kuras sedz plānāks apģērbs, veidojas nātrenes tipa izsitumi. Šajās vietās var būt tūska, apsārtums, jūtama arī nieze vai dedzināšana. Atkal ieejot siltā telpā, izsitumi un nepatīkamās sajūtas pēc 10–15 minūtēm izzūd.''

Kā ārstēt? 

Ja izsitumi parādās vēsā vai aukstā laikā, pirmais solis ir doties pie ģimenes ārsta, kurš veiks vispārīgu veselības pārbaudi. Ja jāprecizē kādi jautājumi par slimības izpausmi vai ģimenes ārsta nozīmētā terapija nedod gaidīto rezultātus, nākamais solis ir konsultēties ar alergologu.

''Visbiežāk šo kaiti var ārstēt. Ja neizdodas izārstēt pavisam, cenšamies pazemināt aukstuma slieksni, pie kura nātrene sāk izpausties. Ārstēšanai sākotnēji tiek izmantoti otrās paaudzes antihistamīna līdzekļi (zāles alerģijas ārstēšanai), smagākos gadījumos ārstēšana ir nopietnāka. Papildus tam pirms došanās ārā visas jutīgās ķermeņa daļas jāsaģērbj siltāk – jāvelk silti cimdi, zeķes, zābaki, savukārt uz sejas klājam krēmu, kas pasargās no aukstuma. Piemērotākie ir krēmi uz vazelīna bāzes vai citi simtprocentīgi taukus saturoši ādas kopšanas līdzekļi,'' iesaka Signe Puriņa.

 

Vairāk lasiet portālā ''La.lv''