Kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem?

Lāzerepilācija ir mūsdienīgākā un efektīvākā metode liekā apmatojuma likvidēšanai. Tā ļauj aizmirst par kaitinošo liekā apmatojuma skūšanu vai sāpīgo vaksāciju, ieaugušiem matiņiem un iekaisumiem. Lāzerepilāciju var veikt dažādām ķermeņa zonām: sejai, krūtīm, mugurai, kājām, rokām, padusēm un bikini. Stāsta Estētiskās medicīnas klīnika ''4.Dimensija'' dermatoloģe Diana Plise

 
Gribu uzsvērt, ka lāzerepilācija samazina matu augšanu, nevis tos neatgriezeniski iznīcina. Rezultāts nav novērojams tūlīt pēc procedūras, matu folikulu kopējais daudzums tiek apstrādāts pakāpeniski. Pirmos rezultātus var pamanīt otrajā nedēļā pēc procedūras. Pēc katras procedūras matiņi augs aizvien retāk, būs plānāki, gaišāki un smalkāki, līdz to vairs nebūs.
 
Kā notiek procedūra? Tās laikā ar jaudīgu gaismas staru tiek iznīcināti matiņu folikuli. Matiņi pēc tam aug ievērojami lēnāk, to struktūra kļūst plānāka, turklāt pilnībā tiek izslēgta matiņu ieaugšana. Lai arī lāzerepilācijā izmanto augstas enerģijas iekārtas, procedūras laikā ir jūtams tikai siltums un neliela kņudināšana, bet sajūtas nepāraug diskomfortā.
 
Cik bieži? Nepieciešamo procedūru skaits katram ir individuāls un atkarīgs no hormonālā fona, melanīna daudzuma matiņos. Maksimāli vēlamo rezultātu parasti var sasniegt pēc lāzerepilācijas kursa – nepieciešamas vidēji 6–8 procedūras, kas tiek veiktas ar 4–6 nedēļu intervālu. Uzturošā procedūra jāveic tikai reizi pusgadā vai gadā. 
 
Ņem vērā!
  • Vismaz divas nedēļas pirms lāzerepilācijas nedrīkst sauļoties vai lietot pašiedeguma līdzekļus
  • Vismaz vienu mēnesi nav ieteicams veikt vaksāciju vai epilāciju
  • Nedēļu pirms procedūras nedrīkst lietot ādu kairinošas vielas, medikamentus, ziedes uz ādas
  • Dienu pirms procedūras izvēlētā zona ir jānoskuj (arī virslūpa).

Vairāk lasiet žurnāla "100Labi padomi" 2021. gada jūnija izdevumā