Gaisa temperatūra noslīdējusi mīnusos

Būtiskākie sausas ādas problēmas rašanās cēloņi ziemas un rudens sezonā ir sausais gaiss telpās, kā arī pārāk agresīvā ādas kopšana. Papildus tam  Estētiskās medicīnas klīnika ''4.Dimensija'' dermatoloģe Lauma Valeine atgādina, ka nedrīkst aizmirst arī par pilnvērtīgu uzturu un pietiekamu ūdens uzņemšanu.

 
Sausas ādas problēmas gadījumā ir bojāta ādas barjera, kas var radīt gan ādas virspusēju lobīšanos, gan arī velkošu un niezošu sajūtu. "Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizu formu ārēji lietojamiem ādu mīkstinošiem līdzekļiem – losjona, krēma vai spreja," teic dermatoloģe. Viņa norāda, ka spreja forma ir pateicīga ar to, ka līdzekļa uzklāšanai uz ādas nav nepieciešami pieskārieni, tāpēc spreju var izmantot gadījumos, kad ir izteikta sausas ādas problēma un, piemēram, bērnam nav patīkami, ja viņam pieskaras.
 
Līdzeklis spreja formā mitrina, mīkstina, aizsargā ādu, kā arī nodrošina niezes un kairinājuma mazināšanos.
 
Laura Valeine iesaka nelielākiem ādas laukumiem, piemēram, lūpām, elkoņiem, rokām izmantot specifiskākas ādas emaljantu formas, piemēram, ziedi vai lūpu balzāmu, kas paredzēts īpaši sausām ādas vietām un palīdzēs atjaunot lipīdus jeb trūkstošās taukvielas, kā arī radīs ādas aizsardzību.
 
Vēl viens palīgs sausas ādas kopšanā ir ziedes formas līdzekļi. "Tie ir ar ļoti nelielu ūdens daudzumu, bet satur augstu lipīdu apjomu, tāpēc labi ietauko ādu un rada aizsargslāni, kas sausas ādas gadījumā ir bojāts," saka ārste.
 
Vairāk lasiet portālā "Maminuklubs.lv"