Gaisa peldes, lai izvairītos no autiņbiksīšu dermatīta

Autiņbiksīšu dermatīts rada bērnam diskomfortu, līdz ar to arī nemieru. Kā palīdzēt bērniņam autiņbiksīšu dermatīta gadījumā, un kā rīkoties, lai no tā izvairītos, palīdz ''Veselības centrs 4'' Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' dermatoloģe Diana Plise

"Problēma rodas tāpēc, ka āda ir ilgstoši pakļauta pastiprinātam mitrumam no urīna un fēcēm, tāpēc ādai zūd tās aizsargspējas," skaidro dermatoloģe, piebilstot, ka autiņbiksīšu dermatīts vienlīdz bieži veidojas gan zēniem, gan meitenēm. Tiesa, novērots, ka mazuļiem, kuri tiek zīdīti, dermatīts veidojas retāk, jo ar krūti barotiem mazuļiem mainās fēču Ph līmenis, līdz ar to, tas ir mazāk agresīvs ādai.
 
Lai savlaicīgi novērstu autiņbiksīšu dermatītu, svarīgi bieži mainīt autiņbiksītes un bērniņa ādu vienmēr kārtīgi noskalot, pēc iespējas biežāk ādu arī pārklājot ar krēmu, kas veido aizsargbarjeru. Izvēloties līdzekli mazuļa autiņbiksīšu zonas ādas kopšanai, jāpievērš uzmanība, lai tā sastāvā būtu cinka oksīds, jo tas veicina barjeras veidošanas un palīdz vieglāk sadziedēt ādu. Gadījumā, ja bērniņa ādu nav iespējas apmazgāt, var izvēlēties arī mitrās salvetes ar neitrālu Ph līmeni.

Dermatoloģe Diana Plise uzsver arī lielo gaisa pelžu nozīmi, jo, saskaroties ar gaisu, āda labāk nožūst.
Situācijā, kad nav pārliecības, vai bērnam patiesi ir autiņbiksīšu dermatīts, dermatoloģe Diana Plise iesaka vērsties pie ārsta. "Ja vecāki jūt, ka netiek galā, arī tad ir nepieciešama ārsta konsultācija, jo dažkārt smagākos gadījumos dermatītam var pievienoties arī bakteriāla un sēnīšu infekcija, un tad būs nepieciešami speciāli ārsta nozīmēti krēmi," uzsver dermatoloģe.


Vairāk lasiet portālā ''Maminuklubs.lv''