Esmu nobriedusi tetovējumam...


 
Āda novecos, un tetovējums mainīsies! 
 
Jāņem vērā, ka tetovējuma zīmējums ar laiku mainīsies. Ja tu pieņemsies svarā, āda izstiepsies un līdz ar to pastiepsies arī zīmējums. Āda arī neizbēgami noveco, un zīmējums mainīsies atbilstoši ādas elastības pakāpei. Tetovējums vairs nebūs tik gluds un būtībā izskatīsies kā vecs audekls.
 
Daži ieteikumi
  • Pirms tetovēšanās izvērtē, kāds ir tavas ādas reģenerācijas potenciāls, kā tev dzīst ievainojumi. Vai ir tendence uz rētaudiem? Kāda ir tavas ādas pigmentšūnu sistēma?
  • Ja vēlies tikt pie tetovējuma – iesaku izvēlēties tikai melno un pelēko krāsu. Tā vislabāk padodas noņemšanai. Visgrūtāk noņemt sarkano, balto, dzelteno krāsu. Arī zaļo tinti ir ļoti grūti dabūt laukā. Tetovējumu noņemšanai vēl joprojām nav pilnīgi ideālu tehnoloģiju.
  • Nenotetovē dekoltē zonu un roku iekšpusi, ārpusi, ieloces – šīs zonas tendētas uz rētaudu veidošanos. Ja tetovējums būs jāņem ārā, šajās vietās ādai ir mazāks potenciāls sadzīt bez pēdām un atjaunoties.
  • Ir zonas, kur ādas novecošana un līdz ar to tetovējuma izmaiņas ir redzamas mazāk un arī – kur vairāk. Uzskatāmi ādas novecošana ir redzama uz vēdera, kakla. Mazāk – uz apakšstilbiem, uz pleciem, jo tur āda ir izvelvēta.
  • Cilvēkiem, kas cieš no psoriāzes un vairākām citām iekaisīgām hroniskām dermatozēm, raksturīgs tā dēvētais ādas izomorfā kairinājuma fenomens. Tātad jebkura trauma, jebkurš ādas veseluma pārrāvums var izraisīt slimības uzliesmojumu tieši tajā vietā.

Visu rakstu lasiet žurnāla "Ievas Veselība" jūlija numurā. Konsultē estētiskās medicīnas klīnikā "4. dimensija" dermatoloģe Māra Rone- Kupfere.