​Injekcijas no A līdz Z!


 
Skaistuma injekciju popularitāte kopš deviņdesmito gadu beigām augusi par 500%. Lielā mērā tas noticis, pateicoties industrijas progresam. Laikam ejot, mainījušās ir gan metodes, gan preparāti, augušas arī prasības pēc kvalitātes.
 
Botulīna toksīns – grumbiņu izlīdzināšanai
Botulīna toksīna jeb sarunvalodā sauktā botoksa injekcijas ir populārākais veids, ja nepieciešams ātri un gandrīz nesāpīgi likvidēt mīmikas grumbiņas – horizontālās pieres rievas, vertikālo rūpju krunku starp uzacīm un vārnu kājiņas ap acīm. Injicēta muskulī, šī viela pārtrauc nervu impulsu pārvaldi, kas nepieciešama, lai tas varētu sarauties. Tā kā botulīna toksīna iedarbība ir pārejoša, skaistuma injekcijas vēlams atkārtot, taču ne biežāk kā divas reizes gadā. Ja viss darīts pareizi, metodes blakusefekti ir reti sastopami un īslaicīgi. Nedēļas laikā krunciņas izzūd, un efekts saglabājas 4-6 mēnešus. Jārēķinās, ka pāris dienu varbūt redzamas sīku dūrienu pēdas, iespējams arī kāds sīks zilumiņš.
 
Filleru injekcijas – sejas konturēšanai
Hialuronskābes filleri ir pildviela jeb apjoma preparāts. To pamatuzdevums ir piešķirt konkrētai sejas zonai papildu apjomu – piepildīt dziļas grumbas, novecošanas dēļ sejā radušos audu zudumu vai koriģēt formu, piemēram, padarīt pilnīgākas lūpas vai, ievadot filleri vaigu galos, nedaudz pacelt sejas ovālu. Filleri satur biodegradējamu gelu, kas ādā darbojas noteiktu brīdi un ar laiku organisma tiek izvadīts. Tie atšķiras pēc koncentrācijas, blīvuma, viskozitātes un noārdīšanās ātruma, un katrai sejas zonai un problēmai ir piemērots cits preparāts. Pēdējos gados popularitāti guvuši filleri, kas veidoti uz kalcija hidroksilapatīta bāzes. Tā ir organismam pazīstama minerālviela, kas stimulē jauna kolagēna rašanos un veicina kaulaudu veidošanos, tātad šāds filleris papildus stimulēs ādas atjaunošanos. 
 
Mezoterapija – ādas stimulēšanai
Mezoterapija ir bioloģiski aktīvu vielu (mikroelementu, vitamīnu, hailuronskābes, peptīdu u.c.) mikroinjekcijas ādā. Šai metodei ir noteikts izpildījums – vērtīgās vielas ādā tiek ievadītas ļoti blīvi, taču lielā atšķaidījumā un nelielos daudzumos. Vērtīgo vielu kokteiļi zemādas slānī veido rezerves, no kuram pakāpeniski atbrīvojoties tiek aktivizēti šūnu vielmaiņas procesi - ādas šūnu reģenerācija, struktūras, elastības un tonusa uzlabošanās. Ar mezoterapijas injekcijām iespējams mazināt krunciņas, novērst tūsku, nostiprināt sejas ovālu, kā arī ādu kakla un dekoltē zonā. Metodes efektivitāti pamato ar aktīvo vielu nonākšanu tieši problēmzonās – tās uzreiz nonāk mērķī, jo nav jāpārvar ādas barjera. Pirmajā dienā pēc injekcijām var būt nelielas dūriena pēdas, taču no sabiedriskās dzīves nav jāatsakās. 
 
Plazmas injekcijas – atjaunošanai
PRP jeb asins plazmas injekcijas ieguvušas stabilu vietu ne tikai medicīnā, bet arī estētiskajā dermatoloģijā un tiek dēvētas par vienu no pēdējo gadu perspektīvākajiem sasniegumiem. Tā ir pilnībā dabiska ādas atjaunošana ar paša pacienta asins plazmas injekciju palīdzību.
 
Asins plazma satur trombocītus, kas, nonākot ādā, atveras, izdalot augšanas faktorus, vitamīnus, aminoskābes, olbaltumvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas to dabīgās kombinācijās un proporcijās. Lai sagatavotu injicējamo materiālu – autoplazmu -, asins speciālā stobriņā tiek ņemts no pacienta vēnas. Ar īpašu centrifūgas metodi plazmu atdala no sarkanajiem asins ķermenīšiem un injicē ādā. Metodi izmanto sejas, kakla, dekoltē zonas, plaukstu, kā arī atsevišķu ķermeņa zonu ādas atjaunošanai. Injicēta tā sekmē ādas reģenerāciju un aizkavē novecošanas procesus, turklāt stimulē kolagēna un hialuronskābes sintēzei, uzlabojas ādas izskats, krāsa, tekstūra un tonuss, mazinās grumbas. Šī nedaudz sāpīgā procedūra ilgst aptuveni pusstundu, un efekts vērojams 3-4 nedēļu laikā.
 
Estētiskā medicīna attīstās arvien straujāk. Viena no progresīvākajām metodēm skaistumkopšanā ir hialuronskābes injekcijas jeb tā sauktās skaistuma injekcijas ar daudzpusīgu iedarbību: aizkavē novecošanu, novērš tās sekas, atjauno jauneklīgu izskatu, koriģē neestētiskas asimetrijas, veido skaistus un harmoniskus sejas pantus.
 
Visu rakstu lasiet žurnāla ''Perle'' speciālizlaidumā ''anti-age''. Konsultē estētiskās medicīnas klīnikas ''4.Dimensija'' dermatoloģe Dr.med. Māra Rone-Kupfere.