Jauna ierīce slaida auguma iegūšanai- Ultra Shape Power


Lai pavasarī varētu uzvilkt pieguļošākas drēbes, laiks atbrīvoties no tiem liekajiem taukiem, kas uzkrāti tumšajā sezonā. To mūsdienās var darīt ne tikai ar plastiskās ķirurģijas palīdzību, bet arī citām modernām tehnoloģijām. Viena no šādām ir Syneron& Candela jaunākās paaudzes ultraskaņas iekārta - UltraShape Power, ar kuras palīdzību var panākt plastiskai ķirurģijai līdzvērtīgu rezultātu. Tā šobrīd ir vienīgā mazinvazīvā metode, kas šķeļ zemādas blīvos taukus.

 

Jau gandrīz 50 gadus, balstoties uz zināšanām un izpratni par dažādu fizikālo faktoru mijiedarbību ar cilvēka organisma audiem, fizikālās medicīnas iekārtas lieto estētiskās medicīnas nolūkā.

Kā viens no svarīgākajiem aparāttehnoloģisko metožu izvēles priekšnosacījumiem estētiskajā medicīnā ir dzīvot līdzi modernajām aktualitātēm. Tieši mūsdienu modernajā kosmetoloģijā kā neatņemama sastāvdaļa ir ienākušas augstās tehnoloģijas (techne (grieķiski) – māksla, meistarība, logija – zinātne). Tās ir iekārtas, kuru uzbūvē izmantoti novatoriski risinājumi, tehniski sarežģīti un dārgi komponenti, un šo iekārtu lietotājiem nepieciešama speciāla sagatavotība. Procedūras, pielietojot šīs iekārtas,  steidzīgajam un nogurušajam cilvēkam nodrošina kvalitatīvu rezultātu īsākā laika periodā ar mazāku enerģijas un līdzekļu patēriņu. Sīvā konkurence darba tirgū liek izskatīties labi, tāpēc tiek meklēti risinājumi, apejot plastisko ķirurģiju. Dažos gadījumos fizikālai medicīnai ar tās terapeitiskajām īpašībām tas arī izdodas, neiejaucoties cilvēka organisma dabīgajā ritējumā. Atšķirībā no ķirurģiskām manipulācijām šo procedūru iespējams pārtraukt bez sekām.

Pēdējo gadu laikā jaunu virzienu liekā svara un celulīta ārstēšanā iezīmēja taukus šķeļošā metode - kavitācija jeb lipo-ultraskaņa, bet šobrīd nozīmīgu vietu sāk ieņemt UltraShape procedūra, kuras laikā arī pielieto ultraskaņu.

 

Taukus šķeļ ar ultraskaņu

 

Ultraskaņu izmanto ļoti plaši gan vizuālajā diagnostikā, gan kosmētisku produktu ievadīšanai, gan medicīnā, piemēram, nierakmeņu skaldīšanai, un šajā gadījumā - tauku šķelšanai. UltraShape procedūras laikā ar ultraskaņu selektīvi iedarbojoties uz zemādas taukiem, tiek iznīcinātas tauku šūnas līdz pat 2 cm dziļumā. Tiesa šī metode nepalīdzēs cilvēkiem ar aptaukošanos un nesaskaldīs kilogramiem tauku, taču noteikti  atbrīvos no tauku nogulsnējumiem atsevišķās problēmzonās, kur citas metodes (dieta, vingrošana utt.) nav devušas gaidīto rezultātu.  Turklāt gados vecākiem cilvēkiem, kuriem tauku šūnas ir trauslākas, efekts būs labāks.

Procedūra norit ātri, bez sāpēm, nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās un rehabilitācijas periods. Procedūra ir intensīva, taču droša, jo tauku šūnas tiek iznīcinātas optiskas ierīces kontrolē. Tā kā procedūras laikā nav ne termiska, ne krio, ne ķirurģiska iedarbība, apkārtējie audi, zemādas asinsvadi un nervi necieš. Pēc procedūras vizuāli nav manāmi zilumi, audu sabiezējumi, pietūkums vai nejūtība.

 

Efekts ir redzams jau pēc pirmās procedūras, kuras laikā var atbrīvoties vismaz no 1,5 cm, bet pēc pilna procedūru kursa – vairāk par 10 cm. Tā kā moderno tehnoloģiju iedarbība kļūst arvien selektīvāka un intensīvāka, samazinās nepieciešamo procedūru skaits. Tas ir ieguvums klientiem, kuri augstu vērtē savu laiku. Procedūru kurss sastāv no 3 – 4 UltraShape procedūrām (ar 2 nedēļu intervālu). Tomēr labāka vizuālā efekta sasniegšanai un saglabāšanai tās ieteicams apvienot ar VelaShape* procedūrām, kas likvidē virspusējo tauku rezerves un nostiprina ādu, to pievelkot pie muskuļiem. Tāpat vajadzētu sadarboties ar uztura speciālistu, dietologu, ķermeņa estētikas speciālistiem un treneriem.

 

Salīdzinoši ar citām ķermeņa apjomu mazinošām procedūrām (lipolīzi, radiofrekvenci, termoterapiju, krioterapiju, spiedienmaiņas terapiju u.c.), kad tauku šūnas tiek samazinātas izmērā, kavitācijas, UltraShape procedūras un liposakcijas laikā taukšūnas tiek likvidētas.  Tā kā cilvēks piedzimst ar noteiktu taukšūnu skaitu, šie iznīcinātie zemādas tauki skaitliski neatjaunojas.

Kavitācijā un UltraShape procedūrā pielieto zemas frekvences ultraskaņu, taču, ja  UltraShape procedūras laikā tā nonāk dziļos taukaudu slāņos, tad kavitācija iedarbojas tikai uz virspusējiem mīkstiem taukiem. UltraShape procedūrā ultraskaņas impulss ir fokusēts un tēmēts tiešu uz tauku šūnām dziļumā, savukārt kavitācijā tas izplatās plašāk - uz visām pusēm. UltraShape procedūras laikā tauku šūnām tiek pāršķelts šūnapvalks, bet kavitācija rada gaisa burbuli taukšūnā, kas uzspridzina to. Taču ārsti uzskata, ka šādi gaisa burbuļi var rasties arī citās blakus esošās struktūrās, līdz ar to izraisīt gaisa emboliju.

 

kontrindikācijas procedūru veikšanai var minēt pārslimotu C hepatītu un aknu funkciju traucējumus.

 

Tā kā abos gadījumos triglicerīti no sašķeltajām tauku šūnām 2 nedēļu laikā izvadās pa limfātisko un asinsrites sistēmu, pirms procedūras klientam jāuzrāda ALAT, ASAT asins analīžu rezultāti. 72 h pirms un pēc procedūras nedrīkst lietot alkoholu.  Lai veicinātu sašķelto tauku šūnu izvades procesu, jālieto vairāk šķidrums. Tāpat sašķeltos taukus vajadzētu “izlietot”, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm.  Divas nedēļas pēc procedūras, jāēd veselīgi, jāierobežo produktu lietošana, kas veido triglicerīdu rezerves, piemēram, saldumi, balto miltu ēdieni.

 

UltraShape procedūrai šobrīd alternatīva ir tikai plastiskā ķirurģija - liposakcija, kas ir invazīva metode ar ilgstošu rehabilitācijas periodu. Liposakcijas laikā tiek atsūkta audu masu, kurā ietilpst ne tikai tauki, bet arī limfa, asinis utt.. Tā kā ķirurģiskām manipulācijām vienmēr var būt dažādi blakus efekti, rezultāts ir atkarīgs gan no ķirurga profesionalitātes, gan no klienta vispārējā veselības stāvokļa un no dzīšanas procesa.

 

! Jo plašāks piedāvājumu klāsts, jo veiksmīgāks risinājums! Tāpēc skaistumkopšanas iestādēs piedāvāto pakalpojumu klāstam jābūt pietiekami plašam, lai jebkuram klientam piemeklētu to, kas viņam nepieciešams, nevis pielāgotu kaut ko no tā, kas ir.

 

!Pirms procedūru apmeklēšanas noteikti jākonsultējas ar ķermeņa estētikas speciālistu, lai veiktu diagnostiku - noskaidrotu estētiskās problēmas un pēc tam piemērotu attiecīgo procedūru. Ne vienmēr pašu uzstādītā diagnoze saskan ar speciālista uzstādīto! Parasti, ja ir palielināts ķermeņa apjoms, 90% gadījumos ir arī celulīts un ādas tonusa zudums. Tāpēc terapijas kursa laikā svarīgi, lai būtu speciālists, kas seko līdzi ķermeņa un ādas norisēm.

 

*Vela Shape III tehnoloģija apvieno vairākus, pēc darbības intensitātes regulējamus faktorus - infrasarkanais starojumu (IF) un radiofrekvences (RF) enerģiju.Tā ir arī inovatīva tehnoloģija, kas nodrošina katram klientam individuālu pieeju, pati nosaka nepieciešamo enerģijas daudzumu, piemēro radiofrekvences (RF) stiprumu atbilstoši klienta ādas un audu pretestībai, kā arī kontrolē procedūras laiku. Tāpat noapaļotā elektroda forma reducē vienmērīgāku un pilnvērtīgāku enerģiju audiem, lai sekmētu labāku rezultātu. Tas nozīmē, ka klientam tiek sniegta pilnīga drošība, komforts un viennozīmīgi - vēlamais rezultāts procedūras laikā!

 

 

 

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde ir apstiprinājusi šīs iekārtas efektivitāti.

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar Veselības centrs 4 skaistuma klīnikas 4. Dimensija ķermeņa estētikas speciālisti, dietoloģi Gunu Havensoni un Wellslim centra ķermeņa estētikas un fizikālās medicīnas speciālisti Lindu Bāliņu.