Mezoterapija

Pieteikties procedūrai

Kaut arī aparāttehnoloģijas ķermeņa estētiskajā medicīnā ņem virsroku, efektivitātes ziņā mezoterapiju ierindo augstāk par kosmētiskajām procedūrām un tikai vienu pakāpi zemāk par plastisko ķirurģiju. Mezoterapiju pielieto dažādu estētisko problēmu novēršanai - ādas šūnu pašatjaunošanos stimulācijai. Ar šīs metodes palīdzību iespējams novērt celulītu, samazināt fibrozi, strijas, šķelt tauku šūnas, nostiprināt saistaudus, mazināt tūsku, stimulēt asinsriti, limfas plūsmu, audus bagātināt ar skābekli, kā arī uzlabot ādas mikrocirkulāciju, tonusu un elastību. 

Mezoterapija ir allopātisku (tradicionālu), homeopātisku un bioloģiski aktīvu vielu mikroinjekcijas ādā (no 0,5 mm līdz 13 mm dziļumā). Ādas slānī ievadītās vielas injekciju veidā iedarbojas daudz efektīgāk nekā kosmētiskie līdzekļi, kā arī to iedarbība ir dziļāka (līdz pat 2 cm) par aparāttehnoloģijām un tās efektivitāti pamato ar to, ka bioloģiski aktīvās vielas nonāk tieši problemātiskajās zonās—mērķī, aktīvajām vielām nav jāpārvar ādas barjera vai pirms tam jāiedarbojas uz kādu citu sistēmu. Precīzi injicējot (10 cm laukumā var būt pat 30 mazi, savstarpēji pakārtoti smalkas adatiņas dūrieni, kas nosedz problemātisko zonu) atbilstošu preparātu, lokālās vietās mīkstajos audos, konkrētās šūnas tiek apgādātas ar nepieciešamajām vielām. Preparāts kādu brīdi saglabājas lokālajā apvidū, kur tas injicēts. Tomēr tā kā tās ir virspusējas injekcijas un darbība notiek zemādas līmenī, mezoterapija nav kaitīga. Bioloģiski aktīvo preparātu var ievadīt ļoti mazās devās — tieši tik, cik nepieciešams, lai tas paveiktu savu darbu, bet neuzkrātos šūnās un nelabvēlīgi neietekmētu citas organisma sistēmas. Tas zemādas slānī veido rezerves, no kurām, pakāpeniski atbrīvojoties, tiek aktivizēti šūnu vielmaiņas procesi. Tas nodrošina ļoti noturīgu rezultātu, iedarbojoties šūnu līmenī un stimulējot šūnu vielmaiņas procesus.

Procedūru veic lokāli– jebkurā ķermeņa problemātiskajā vietā. Tomēr tā kā nepastāv viena vizuāli neestētiska ķermeņa problēma- liekais apjoms iet roku rokā ar celulītu vai strijas ar saistaudu vājumu, ieteicama kompleksa ārstēšana. Injekciju kursā iekļaujot aparātprocedūras, tiks sasniegts ātrāks, efektīvāks un noturīgāks rezultāts. Aparāttehnoloģijas ar fizikālo faktoru palīdzību nodrošina šī medikamenta uzkrāšanos apkārtējos audos. Mezoterapiju kombinē ar jebkuru aparātprocedūru, bet kursa laikā nav ieteicamas sildošās procedūras, jo siltums paplašina asinsvadus un no organisma ātrāk izvada injicētos mezoterapijas produktus. Visnoturīgākie rezultāti vērojami, pielietojot krioterapiju, jo vēsumā asinsvadi sašaurinās un produkts ilgāk saglabājas mīkstajos audos.

Mezoterapijas procedūras izpilda tikai kursa veidā un vidēji nepieciešamas 4- 10 procedūras. To intensitāte sākumā ir lielāka, vēlāk pakāpeniski samazinās. Aparātprocedūras pielieto tikai 4.- 5. dienā pēc injekciju veikšanas, lai ādā ievadītais preparāts, nepaguvis iedarboties, pārāk ātri nenonāktu asinsritē un netiku izvadīts no organisma. Procedūru skaitu variē atkarībā no problēmām.

Uzsākot mezoterapijas kursu jāielāgo, ka pirms mezoterapijas uzsākšanas uz ādas veic proves reakcijas testu.

  • Mezoterapijas veikšanai nav vecuma ierobežojumi un ir ļoti maz kontrindikāciju (grūtniecība, alerģiska reakcija, kā arī asinsrites traucējumi un onkoloģiskas saslimšanas).
  • Metode ir mazsāpīga, un nekādā veidā neierobežo darba spējas. Veicot injekcijas, nebūs jāatsakās no sabiedriskās aktivitātes.


2- 3. dienas pēc mezoterapijas injekcijām nav vēlamas ķermeņa procedūras, masāžas un solārija apmeklējums.

  • Lai neradītu risku infekcijām un iekaisumiem, divdesmit četras stundas pēc procedūras nedrīkst apmeklēt baseinu, pirti un saunu.
  • Nevajadzētu lietot dažādus kosmētiskos līdzekļus celulīta, striju, apjoma mazināšanai ne ātrāk kā divas dienas pēc mezoterapijas, jo ievadītie komponenti ir aktīvi un darbojas ļoti intensīvi.
  • Ar injekciju palīdzību ievada dažādus dabīgos, ārstniecisko augu un mākslīgi sintezētos augu valsts produktus. Piemēram, tūskas samazināšanai pielieto bērzu pumpuru ekstraktus, celulīta mazināšanai- upeņu ekstraktus. Katram cilvēkam individuāli ārsts „uzjauc” dažādus „kokteiļus”, kas nepieciešami tieši konkrētās problēmas risināšanai.
  • Ja pēc injekcijām radušies zilumi (kas ir normāla parādība), var lietot speciālus līdzekļus, kas paātrina to izzušanu.
  • Pirmajā dienā pēc injekcijām var būt nelielas dūrienu pēdas, tomēr šo nelielo diskomfortu pilnībā atsvērs procedūru rezultativitāte.