Masāža ar siltajiem akmeņiem

Pieteikties procedūrai

Silto akmeņu terapija ir sens Austrumu ārstniecības veids, visvairāk lietots Indijā. Šobrīd arī Eiropā un Amerikā tā ir kļuvusi par vienu no pieprasītākajām procedūrām. Latvijā silto akmeņu masāžu pirmoreiz ieviesa 2002. gadā Veselības centra 4 skaistuma klīnikā 4. Dimensija. Šobrīd tā jau iemanto „modes lietas” statusu un pieejamību citos skaistumkopšanas salonos. Silto akmeņu masāža ir ekskluzīva procedūra ar paaugstinātiem standartiem, kas bieži vien var kalpot par lielisku un negaidītu dāvanu kādam izvēlīgam darba biedram vai vienkārši mīļam cilvēkam...

Kādreiz ļaudis sāpošo muguru mēdza ārstēt, izmantojot drānā ietītu uzsildītu ķieģeli. Savukārt Romas imperators un viņa galms, kurš ļoti daudz mēdza pavadīt laika ūdeņos, kas izplūda no zemes dziļumiem, atklāja īpašu „minerālu” spēku, jo sevi sāka masēt ar akmeņiem, kas atdeva zemes siltumu un ārstnieciskās īpašības. Mūsdienās apvienojot smaržu, krāsu un sajūtu terapiju ir radīta karsto akmeņu masāža, kuras laikā izmanto gan lielākus, gan mazākus neapstrādātus (dzīvus) akmeņus, tos mainot un piemērojot dažādām ķermeņa daļām – rokām, kājām, pirkstiem, mugurai, kaklam, sejai… Bazalts, kas izveidojies vulkānu izvirdumos, magmai sacietējot, ņemot vērā katra klienta individuālo temperatūras sajūtu, tiek uzsildīts līdz pat 53 C º temperatūrai.

 

Silto akmeņu masāžā harmoniski apvienojot dažādas tehnikas- manuālo masāžu (masāžu ar rokām), masāžu ar frotē audumu, masāžu ar akmeņiem, kas izstaro siltumu, var panākt visaugstākā līmeņa ķermeņa relaksāciju. Akmens masāža rada harmoniju un pozitīvās enerģijas plūsmu, it īpaši, ja to papildina ēterisko eļļu aromāts. Masāžai piemīt lielisks terapeitisks efekts: tā ne tikai atbrīvo no stresa un relaksē, bet arī uzlabo vielmaiņu, asins un limfas cirkulāciju (izvada šlakvielas), labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu, hormonālo, gremošanas un muskuļu sistēmu un atbrīvo saspringtu muskulatūru, mazina krampjus. Akmeņu uzlikšana uz ādas ne tikai iedarbojas uz konkrēto ādas laukumu, bet arī caur nervu sistēmu rada impulsu uz citām ķermeņa zonām. Pateicoties audu siltumvadītspējai, siltums nonāk arī līdz muskuļaudiem un locītavām. Akmens masāžai ir harmonizējošs un attīrošs efekts, kas rada garīgo un fizisko līdzsvaru, ja vien tā veikta meditatīvā klusumā un mierā. Stimulējot dažādas ķermeņa daļas var tikt izskausta enerģija, kas padara mūsu dzīvi mazāk saspringtu, ja mēs ķermenī esošajam spēkam liekam doties tur, kur mums tas ir visvairāk vajadzīgs un samazināt enerģiju tur, kur tās ir pārāk daudz. Silto akmeņu masāža nevis tikai mazina fiziskos traucējumus, bet novērš arī to cēloni. Veģetatīvās nervu sistēmas uzlabošanai starp kāju pirkstiem, uz pēdām un plaukstām tiek izvietoti akmeņi, jo plaukstās un pēdās atrodas daudz receptoru, šādā veidā akmens iekšējam spēkam ļaujot sasniegt visu ķermeni. Turklāt, jo ilgāka procedūra, jo dziļāka iedarbība, tāpēc ieteicams veikt vispārējo ķermeņa un galvas masāžu, kas ilgst aptuveni 2 stundas.

Iespējams veikt arī kombinēto silto un auksto akmeņu masāžu vai tikai auksto akmeņu masāžu, kad izmanto aukstos jūras akmeņus, kuriem pretēji bazaltam, kas uztur siltumu, ir lieliska aukstumvadītspēja. Auksto akmeņu masāža rada tonizējošu efektu un to pielieto asins atplūdes veicināšanai no konkrētām zonām utt..

Masāžas noslēgumā papildus izmanto septiņus krāsainos pusdārgakmeņus, kurus uzliek uz enerģētiskajiem centriem (čakrām). Tradicionāli ir 7 čakras, kas ir mūsu ēteriskā ķermeņa enerģijas centri. Turklāt, izmantojot katrai čakrai atbilstošas krāsas akmeņus, iespējams ārstēt arī orgānus, kas atrodas čakras zonā. Pamata enerģētiskajam centram tiek uzlikts sarkanas vai melnas krāsas akmens, kas stimulē enerģētisko cirkulāciju kājās un mazajā iegurnī, stiprina kaulu sistēmu, sakrālajam centram ir piemērots oranžas krāsas akmens, kas atbrīvo seksuālo enerģiju, uzlabo imūnsistēmas darbību un orgānu darbību iegurņa rajonā, savukārt saules pinuma rajonā uzliek dzeltenas krāsas akmeni (tīģeracs vai dzintars), kas veicina prāta skaidrību un pozitīvi ietekmē visu orgānu darbību šajā rajonā. Sirds enerģētiskajam centram ir piemērots zaļas krāsas akmens, kas iemieso mīlestību, līdzsvaro un dziedina plaušas un sirdi. Kakla enerģētiskajam centram domāts gaišzilās krāsas akmens, kas uzlabo vielmaiņu un pozitīvi ietekmē visu orgānu darbību kakla rajonā. Trešās acs rajonā – uz pieres – uzlikts indigo, intensīvas zilas krāsas akmens savieno fizisko ar garīgo pasauli, uz galvas – vainaga enerģētiskam centram – piemērots ir gaišs akmens, kas mazina sāpes, pozitīvi ietekmē smadzeņu darbību un veicina garīgo dzīvi. Lietojot šo krāsu terapiju, tiek veicināts iekšējais miers un harmonija ikdienā. Čakru līdzsvarošana labvēlīgi iedarbojas ne tikai uz pašsajūtu , bet tas arī ir vienīgais veids kā vienot dvēseli ar universālo saprātu.

Akmens masāžas pozitīvā iedarbība palīdz saglabāt arī ādu tīru un starojošu, bet masāžas laikā izmantotā eļļa to vērš mīkstu un gludu. 

Tā sauktā netradicionālā medicīna jau tūkstošiem gadu ir bijusi Austrumu pasaules zinātne, kas spējusi ietekmēt ķermeņa un prāta balansa enerģijas centrus un ļāvusi cilvēkiem koncentrēties uz sevis izvēlētajiem mērķiem. Silto akmeņu masāžu vērts pamēģināt pašiem vai varbūt šo iespēju uzdāvināt citiem!