Kraniosakrālā terapija

Pieteikties procedūrai

Kraniosakrālā terapija zināma jau 30 gadus. Tā ir īpaša pieeja pacientu ārstēšanai, kas veicina būtisku dzīves kvalitātes un labsajūtas uzlabošanos; atbrīvo ķermeni no iekšējas spriedzes, samazina sāpes un disfunkcijas, kā arī uzlabo kopējo pacienta veselību un visa ķermeņa funkcionalitāti.

Kraniosakrālā terapija (lat. Cranum - galva; sacrum - krustu kauls) ir viena no osteopātijas sastāvdaļām. Osteopāti zinātniski pierādījuši, ka ķermenī pastāv ne tikai sirds un elpošanas ritms, bet arī īpašs kraniosakrālais ritms.

Galvas un muguras smadzeņu šķidrums, kas pasargā smadzenes no satricinājumiem, kā arī kalpo kā barojošs šķidrums galvas un muguras smadzenēm, noteiktos ritmos producējas un vienmērīgi uzsūcas, tas process rada kraniosakrālo ritmu. Kraniosakrālais ritms liek galvaskausa kauliem satuvināties un attālināties 6 līdz 12 reizes minūtē. Šīs kustības izplatās līdz krusta kaulam, tālāk uz iegurni un pa saistaudiem arī uz pārējām ķermeņa daļām.

Ķermenis katru dienu saskaras ar stresu un to absorbē, kas var bojāt organisma sistēmu funkciju. Arī pēc traumām un operācijām tā funkcija var būt traucēta. Izmaiņas kraniosakrālajā ritmā var būt par iemeslu galvassāpēm, migrēnai, atmiņas traucējumiem, muguras, locītavu sāpēm, neiroloģiskām saslimšanām, hiperaktivitātei utt. Lai atbrīvotos no šīm sāpēm, speciālists maigi novērtē ritmiskās kustības galvaskausā, krustos un parējās ķermeņa struktūrās. Ārstēšana notiek, izmantojot ļoti maigas tehnikas, tiek atbrīvotas struktūru fiksācijas. Kustības noraida pa mugurkaulu un nervu sistēmu impulsus, kas harmonizē šo ritmu.

Speciālista uzdevums ir atpazīt un mācēt novērtēt šos organisma sistēmas funkciju traucējumus, tāpēc pirms kraniosakrālās terapijas speciālists veic diagnostiku. Kursa laikā nereti šo terapiju apvieno ar citām fizioterapijas metodēm.

Kraniosakrālo terapiju veic 4.Dimensijas fizioterapeite Ilona Dorofejeva.