Karboksiterapija

Pieteikties procedūrai

 

Karboksiterapija (Carboxytherapy), kuras pamatā ir oglekļa dioksīda ievadīšana zemādā, ir viena no efektīvākajām un drošākajām procedūrām mūsdienu estētiskajā medicīnā bez ķirurģiskas iejaukšanās. Tas ir lielākais sasniegums skaistuma industrijā pēc botulīntoksīna injekcijām.

 

Procedūras laikā, pielietojot speciālu injekciju pistoli, caur tievu adatu zem ādas tiek ievadīta medicīniska ogļskābā gāze, kas tūlītēji izraisa asinsvadu paplašināšanos un asins mikrocirkulācija atjaunošanos zemādas šūnaudos.

Mikrocirkulācijas aktivizācijas rezultātā apstrādājamai ādas zonai piekļūst vairāk skābeklis un uzturvielas, līdz ar to sākas šūnu atjaunošanās process un jaunu asinsvadu veidošanās. Asinsrites spēcīgā aktivizācija stimulē fibroblastu – šūnu, kas izstrādā ādas celtniecības olbaltumvielu kolagēnu – darbību. Rezultātā tiek novērots izteikts liftinga efekts. Ievadot ogļskābo gāzi zemādā, daļa fibrozo audu un taukaudu noārdās mehāniskā veidā un aktivizējās šūnu metabolisma procesi. Tas noved pie lipolīzes – tauku sašķelšanas procesa pastiprināšanās, kā arī novērš limfas nosprostošanos audos un uzlabo toksīnu izvadīšanu. Karboksiterapijas rezultātā noārdās zemādas taukšūnas, samazinās tūska, atjaunojas ādas elastība un tonuss.

 

Karboksiterapiju estētiskos nolūkos pielieto gan sejai, gan pārējām ķermeņa daļām šādiem mērķiem:

 

  • ap acīm- tumšo loku mazināšanai, ādas nostiprināšanai un grumbiņu mazināšanai;
  • sejas ovāla uzlabošanai, dubultzoda likvidēšanai;
  • kakla un dekoltē ādas tonusa un elasticitātes uzlabošanai;
  •  gurnu un roku ādas iekšējo virsmu nostiprināšanai;
  • lokālu tauku uzkrājumu un celulīta novēršanai;
  • striju un rētu mazināšanai:
  • pēcakne ādas stāvokļa uzlabošanai;
  • matu augšanas stimulēšanai pie androgēnās alopēcijas.

 

Karboksiterapiju var pielietot jebkuram ādas tipam, jebkurā vecumā un gadalaikā. To iespējams apvienojumā ar citām estētiskās medicīnas metodēm, piemēram, pīlingiem, biorevitalizāciju, radioviļņu, ultraskaņas un lāzeru terapiju. Ja karboksiterapija tiek veikta kopā ar vēl kādu citu procedūru, iegūtie rezultāti būs krietni efektīvāki.

Pirms procedūras nepieciešams konsultēties ar speciālistu, kurš sastādīs individuālu karboksiterapijas programmu. Viena seansa ilgums ir atkarīgs no konkrētās apstrādājamās ādas zonas. Lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus, karboksiterapiju ir jāveic kursa veidā.

 

Vai karboksiterapija ir droša?

 

Sterils oglekļa dioksīds tiek ievadīts ar sterilu vienreizējas lietošanas injekcijas sistēmu ar smalku adatu. Procedūra tiek veikta ar mūsdienīgu medicīnas ierīci MCT, kas aprīkota ar gāzes plūsmas, tās sterilitātes, spiediena un temperatūras kontroli, kas padara karboksiterapijas veikšanu pilnīgi drošu. Ogļskābā gāze neizraisa asinsvadu un limfvadu nosprostošanos. Pēc injekcijas gāze tiek absorbēta 5 minūšu laikā un pēc tam izvadīta no organisma caur plaušām. Pēc procedūras iespējams mērens apsārtums, lokāla tūska vai nelieli zilumiņi, aks pāriet īsā laikā. Pēc karboksiterapijas nav nepieciešams rehabilitācijas periods.

 

Karboksiterapiju neveic grūtniecības periodā, ja ir nieru vai sirds mazspēja, apgrūtināta elpošana, gangrēna, epilepsija, insults u.c. saslimšanas.

 

!Tā kā šo procedūru ir atļauts veikt tikai medicīnas darbiniekiem, svarīgi ir izvēlēties sertificētu speciālistu, lai nevajadzētu saskarties ar nevēlamām blakusparādībām.